Improvisation & Storytelling with Órla Mc Govern

Naplňte celý jeden den prací se dvěma neuvěřitelnými a dynamickými uměleckými formami – storytellingem a improvizací. Podíváme se na různé formy storytellingu, jako jsou pravdivé příběhy inspirované našimi životy, bajky, příběhy s poučením a další. Vyzkoušíme prvky, které dělají příběh úspěšným. Prozkoumáme vyprávění (a naslouchání!) celým tělem a jeho přínos pro naše řemeslo. Očima improvizace se podíváme na to, jak storytelling lidi propojuje. Prakticky se zaměříme i na způsoby, prohloubení naší jevištní přítomnosti a na hlasové výrazové prostředky. Seznámíme se s technikami pro odblokování naší kreativity. Objevíme sílu jednoduchosti. Za použití improvizačních technik budeme vyprávět i hluboké příběhy a monology „ze srdce“. Vyzkoušíme skupinové techniky vyprávění příběhu, probudíme skupinového ducha, dostaví se slzy i smích!

Termín: 3.6.2018 10-17 hod

Cena: 1450,-

Přihlášku na workshop prosím posílejte na novakova@nandaru.cz. Kapacita je omezená. Platba bude předem převodem na účet. Workshop zahrnuje pauzu na oběd, kam se na něj vydáte je na vás :)

Při zakoupení tohoto workshopu spolu se sobotoním workshopem The Improv Toybox with Órla Mc Govern, cena za oba: 2 100,-

https://www.facebook.com/events/438026383295819/

S sebou: volné oblečení, láhev s vodou, občerstvení a sešítek na případné poznámky

O lektorce:

Órla Mc Govern je improvizátorka / vypravěčka / umělkyně / učitelka / spisovatelka. Nyní žije na západě Irska. Mnoho let působila v USA, kde byla součástí několika improvizačních skupin, jako jsou Seattle goga, Spolin Players, The Seattle Neutrino Project & The Edge. Hostuje ve skupinách Dead Gentlemen, Jet City Improv a v Ryan Style’s Upfront Theatre atd. Jako herečka a vypravěčka účinkuje v divadlech a filmech po celém světě! Pro divadla a filmy také píše. Nedávno vydala svou první knihu dětských příběhů. Pravidelně vyučuje a improvizuje ve své domovině s The Spontaneous Theatre People a s Sky Babies, působí na festivalech jako FIIF (Finsko), Theatre De L'Oignion (Francie), BIG IF (Španělsko), Improfest (Švédsko) , Impro (Rumunsko) a Improvember (Německo) a dalších. Je uměleckou ředitelkou The Sky Babies a Moth & Butterfly stories a součástí polsko-irského dua 'Which Is Who'. Órla navštívila Prahu poprvé v rámci festivalu OUR Lives a těší se na druhou návštěvu :)